446.jpg img_1318a.jpg dscn3840.jpg DSCN6781 c Mano darbo diena nepraeina be griežtos disciplinos.

Site menu:

Kategorijos

Kontaktai

Skype: R.Žemaitaitis
E-paštas: remigijus.zemaitaitis@lrs.lt


Kalendorius

2020 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Draugai

Seimo nario R. Žemaitaičio priimamasis

2016 m. Seimo rinkimuose, Kelmės rajono savivaldybės gyventojai buvo priskirti Kelmė-Šiaulių rinkiminei apygardai.  2019 m. gruodžio 17 d. Vyriausioji rinkimų komisija priėmė sprendimą, kuriuo pakeiti rinkiminių apygardų ribas. Pagal tokį Vyriausiosios rinkimų apygardos sprendimą, 2020 m. spalį vykstančiuose rinkimuose Kelmės rajono gyventojai, balsuos kartu su Šilalės rajono savivaldybės gyventojais. Šilalės rajono savivaldybės gyventojų nuo 2009 m. renkamas Seimo narys Remigijus Žemaitaitis surengęs pirmą savo gyventojų priėmimą ir Kelmėje, kurioje nespėjo narplioti painių Kelmės rajono gyventojų klausimų: jų pasikonsultuoti teisiniais reikalais užplūdo itin daug. Žmonės, kaip ir Šilalėje, tradiciškai domėjosi nekilnojamojo turto ir žemės temomis, tačiau bene daugiausiai interesantų prašė patarimų dėl darbo ir socialinių garantijų.

Negali įrodyti, jog dirbo

Iš Šaukėnų atvykęs Antanas prašė pagelbėti vargstančiam kaimynui. Šiemet turėjo pradėti gauti senatvės pensiją, tačiau po ilgų procesinių veiksmų ir aplinkybių aiškinimosi jam buvo pranešta, jog jos negaus, mat vyras per visą savo gyvenimą turi labai mažą darbo stažą.

Tiek Antanas, tiek kiti kaimynai šią situaciją vadina absurdiška – juk kaimynas jau nuo pat mažų dienų pradėjo dirbti kolūkyje. Šį faktą liudija įrašai darbo knygelėje. Tačiau dėl jos, kaip vėliau paaiškėjo, „Sodrai“ kilo nemenkas įtarimas. Įstaigos darbuotojų nuomone, kaimyno darbo knygele galėjo pasinaudoti jo bendrapavardis tėvas, taip pat dirbęs kolūkyje. Kitaip tariant, jei jis ir dirbo, jo darbo stažas ėjo tėvui.

Išanalizavę darbo knygelės įrašus, kaimynai rado su sveiku protu prasilenkiančių faktų, įrodančių, kad tėvas tuo metu kolūkyje dirbti tikrai negalėjo. Pavyzdžiui, ar įsivaizduojate 77-erių metų amžiaus darbininką? Tačiau „Sodros“ specialistai lyg užsikirtę vėl bandė įrodinėti savo tiesą: esą, įrašai jo darbo knygelėje atsirado pernelyg jauname amžiuje, jie negali būti niekieno kito, kaip tik jo tėvo. Tačiau Šaukėnų kaimo bendruomenės nariai šiam faktui patvirtinti taip pat turi argumentų. Liudininkų teigimu, kaimynas dirbti išties pradėjo itin jauno amžiaus, mat mokslui buvo negabus, todėl tiko tik fiziniam darbui, tad kolūkyje triūsė dar neturėdamas nė dešimties metų.

Sprendimas dėl jo pensijos paaiškėjo šį pavasarį. Deja, jis buvo vyro nenaudai. „Sodros“ adresuotame laiške rašoma, kad senatvės pensija jam neskiriama, nes turimais duomenimis per visą savo gyvenimą teturi 2,7 metų darbo stažo.

„Iš tiesų jis yra išdirbęs apie dvidešimt metų. Tą gali paliudyti bet kas. Reikia padėti vargstančiam kaimynui, nes pats vienas jis nieko nepadarys…“, – sakė R. Žemaitaičiui Antanas.

Seimo narys susirinko visus kaimyno darbo stažą pagrindžiančius dokumentus ir pažadėjo pirma pasidomėti, kodėl „Sodra“ to nemato. Ir antra jei nepavyks Sodroje šios problemos išspręsti, teks kreiptis į teismą, prašant nustatyti Juridinę reikšmę turintį faktą, kad jis dirbo ūkyje. Gali būti, kad situacija dar sudėtingesnė, nei sako kaimynai: galbūt jis stažas ėjo jo motinai, taip pat buvusiai kolūkietei? R. Žemaitaitis įspėjo, kad šį painų detektyvą išsiaiškinti užtruks dvi ar tris savaites. Per tą laiką Antano paprašyta pagalvoti, kas iš Šaukėnų bendruomenės teisme galėtų paliudyti, kad kaimynas tikrai dirbo kolūkyje.

Kartu noriu informuoti, kadangi šiuo metu Lietuvoje yra paskelbta ekstremali situacija dėl koronos viruso, artimiausi metu gyventojų priėmimo su gyventojais nebus galima daryti. Esant klausimams prašau skambinti padėjėjams Tadui Sadauskui +370 620 90568 sadauskis.tadas@gmail.com arba Justas Stankevičiui justastankevicius@gmail.com +370 612 01629

Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio

Padėjėjas Tadas Sadauskis

Komentarai

Komentavo: Transrifus
Laikas: 6 gegužės, 2020, 7:08

Ačiū, kreipsimės.

Rašyti komentarąPlease note: JavaScript is required to post comments.