dscn3538.jpg DSCN7327 DSCN7661 DSCN8214 56520098_2283887451676649_1328327642557972480_n DSCF6876

Site menu:

Kategorijos

Kontaktai

Skype: R.Žemaitaitis
E-paštas: remigijus.zemaitaitis@lrs.lt


Kalendorius

2020 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Draugai

Seimo nario R. Žemaitaičio PRIIMAMAJAME

Žmonėms rūpi ne tik asmeninės problemos, bet ir visuomenės reikalai. Nors Lietuvoje Vyriausybė yra paskelbusi karantiną, tačiau žmonių problemų nemažėja. Karantino laikotarpiu Seimo narys teisininkas R. Žemaitaitis fiziškai, priimti žmonių negalėjo, bet žmonių problemų ne tik kad nesumažėjo, bet ir išaugo. praėjusį penktadienį priėmimą surengęs parlamentaras sulaukė nemažai kelmiškių norinčių išsakyti savo problemas ir kartu pasikonsultuoti. Kaip įprasta, daugiausia žmonių kreipiasi asmeniškomis temomis, norint sulaukti patarimo ar pagalbos sprendžiant turtinius, šeimos, bei paveldėjimo klausimus. Tačiau dažnai žmonės kreipiasi ir dėl situacijų, kurios gali pasitaikyti ne vienam. Vis dažniau į Seimo narį kreipiasi žmonės, kurie pateikia pasiūlymų dėl įstatymų kūrimo ar pataisymo. Pastarąjį priėmimą kaip ir Šilalėje taip ir mūsų rajone labiau žmones domino, ar esant karantinui ir tokiai situacijai gali darbdaviai atleisti be jokių priežasčių, bei ar teisėti darbdavių reikalavimai grįžtant į darbą pristatyti pažymą apie COVID-19.

 T.K. atvykęs iš Kražių Seimo nario klausė, ar gali darbdaviai esant tokiai situacijai atleisti iš darbo, neatsiskaitant su darbuotoju už išdirbtą laiką, nemokant atostoginių ir pan.

Iš tiesų, statistiškai pandemijos metu fiksuojama daugiau išėjimų iš darbo pačių darbuotojų, o ne darbdavio iniciatyva. Taip yra todėl, kad žmonės, patys parašę prašymą nutraukti darbo santykius, išeitinių išmokų negauna. O tai yra akivaizdžiai naudinga darbdaviui. Dažnai darbuotojas neįsigilina, kokios teisinės pasekmės laukia savo valia išėjus iš darbo, o darbdavys pasinaudoja šiuo aspektu. Sukuria atitinkamas sąlygas, kad darbuotojas savo noru paliktų darbo vietą. Analogiškos problemos buvo paleisti ir du Šilališkiai, T.K. išdėstytu atveju akivaizdu, kad darbdavys mėgina sukurti tokias darbo sąlygas, kad jūs savo noru paliktumėte darbą. Toks elgesio modelis ypač dažnas pandemijos metu, kai darbdavys pradeda susidurti su įvairiais finansiniais sunkumais, o paskutiniu metu pastebima, kad tyčia darbuotojai yra spaudžiami apie įmonės finansinius sunkus, kad greičiau paliktų darbą. Dažniausiai skatindami darbuotojus išeiti iš darbo savo noru darbdaviai naudoja argumentus, kad „bendrovė tuoj bankrutuos“, „kiti bendrovės darbuotojai išeina iš darbo savo noru“, „bus sumažintas darbuotojo atlyginimas“ ir pan. Komentuoja parlamentaras R. Žemaitaitis

Atkreiptinas dėmesys, kad darbo sutarties nutraukimo pagrindai ir tvarka dėl pandemijos – nepasikeitė. Todėl pagal šiuo metu galiojantį LR Darbo kodekso yra keli atleidimo iš darbo variantai. Kristinos B. atveju, pagal LR DK 54 straipsnį, darbuotojas gali būti atleistas šalių susitarimu. Tokia sutartis gali būti nutraukta per 5 d. d. vienai iš šalių pasiūlius, jei viena iš šalių atsisako, tokiu atveju darbo sutartis gali būti nutraukta tik kitais pagrindais. Taip pat atkeiptinas dėmesys, kad išeitinė išmoka ir jos dydis, gali būti nustatomas tik šalių susitarimu.

Antano J. atveju, darbdavys gali norėti nutraukti sutartį, pagal LR Darbo kodekso 60 straipsnį, nesant darbo sutarties šalių valios. Šiuo atveju gali būti, kai įsiteisėja teismo sprendimas arba teismo nuosprendis, kuriuo darbuotojas nuteisiamas bausme, dėl kurios negali dirbti darbo. 2. Kai darbuotojui įstatymų nustatyta tvarka atimamos specialios teisės dirbti tam tikrą darbą ar eiti tam tikras pareigas pvz. vairuotojo pažymėjimas. 3. Kai darbuotojo iki šešiolikos metų vienas iš tėvų arba vaiko atstovas pagal įstatymą, arba vaiko sveikatą prižiūrintis gydytojas, arba mokslo metų laikotarpiu mokykla, kurioje vaikas mokosi, reikalauja nutraukti darbo sutartį. 4. Kai darbuotojas pagal sveikatos priežiūros įstaigos išvadą nebegali eiti šių pareigų ar dirbti šio darbo irjis nesutinka būti perkeltas į kitas toje darbovietėje esančias laisvas jo sveikatą atitinkančias pareigas ar darbą arba kai tokių pareigų ar darbo toje darbovietėje nėra. 5) į darbą grąžinus darbuotoją, į kurio vietą buvo priimtas atleidžiamas darbuotojas. 6) institucijos, vykdančios nelegalaus darbo kontrolę, kompetentingo pareigūno reikalavimu, jeigu nustatomas užsieniečio nelegalaus darbo atvejis. 7) kai darbo sutartis prieštarauja įstatymams ir šių prieštaravimų negalima pašalinti, o darbuotojas nesutinka arba negali būti perkeltas į kitą toje darbovietėje esančią laisvą darbo vietą. Jie darbuotojas atleistas pagal 4, 5 ir 7 punktus, jam priklauso 1 VDU atlyginimo išmoka, jei įmonėje išdirbo ilgiau nei metus, o jeigu trumpiau 0,5 VDU.

Todėl šiais atvejais darbdavys negali atleisti kada tik panorėjo ir neatsiskaityti su darbuotojais. Visais atvejais darbdavys privalės atsiskaityti su darbuotoju, išskyrus tais atvejais, kai pats darbuotojas bus kaltas dėl savo veiksmų, kurie sąlygos jo atleidimą, komentavo Seimo narys teisininkas R. Žemaitaitis.

Jeigu kyla klausimų galite kreiptis į padėjėjus Justą Stankevičių 8 612 01 629 arba Ingridą Montvydaitę 8 620 90 568, bei el.p. remigijus.zemaitaitis@lrs.lt

Komentarai

Komentavo: myriad
Laikas: 18 birželio, 2020, 17:15

Tai kada dabar kitas priėmimas bus?

Komentavo: Tadas
Laikas: 19 birželio, 2020, 10:59

Laba diena,
artimiausias priėmimas numatomas birželio 26 d.

Komentavo: Larry Fox
Laikas: 28 birželio, 2020, 12:04

Sveiki atvykę į 24 valandų paskolos tarnybą. Mūsų įmonė užsiima finansavimu (paskolos, kapitalas, finansavimas, investicijos), mes suteikiame paskolas su 3% palūkanų norma. Mes suteikiame paskolas visame pasaulyje su suprantamomis sąlygomis. Mes siūlome paskolas rimtai mąstantiems asmenims ir įmonėms.

Mūsų įmonė (24 valandų paskolų tarnyba) ieško projektų, kuriuose galėtų investuoti didžiulius grynuosius pinigus, kurie gali būti ilgalaikiai ir (arba) trumpalaikiai projektai, tačiau su dideliais dividendais. Ar jūs ieškote investuotojo savo projektui? Ar pažįsti ką nors, kas ieško investuotojo į savo projektą? ar reikalingi tarptautiniai partneriai mega projektams / sutartims? Pvz. Ar esate finansų konsultantas klientui, kuriam reikia verslo, projektų ir investicijų paskolų? Jūs taip pat galite nukreipti mus į savo klientą ir mes jums pasiūlysime paskolas, už kuriuos gausite 15% komisinio mokesčio už paskolos sandorį …

Prašau parašykite man apie galimą verslo bendradarbiavimą, nes esame atviri diskusijoms. Laukiu jūsų galimo bendradarbiavimo. Susisiekite su mumis šiandien, jei jus domina mūsų pasiūlymai.

Svetainė: 24hourservce.com
Kontaktinis el. Paštas: larryfox2017@hotmail.com
„WhatsApp“: +447451283532

Rašyti komentarąPlease note: JavaScript is required to post comments.