dscn6255.jpg DSCN6779 20160408_130739 DSC_0420 Religija man – neskubančio žmogaus vaidmuo. hs0b5931

Site menu:

Kategorijos

Kontaktai

Skype: R.Žemaitaitis
E-paštas: remigijus.zemaitaitis@lrs.lt

POLITIKAS – SĄŽININGAS IR RYŽTINGAS

Koks turėtų būti politikas – klausiau Jūsų, o Jūs reitingavote savybes, kurios, Jūsų nuomone, reikalingiausios politikui. Tačiau šios apklausos rezultatai parodė ne tik tai. Jie parodė ir tai, ko labiausiai trūksta šiandieniniams Lietuvos politikams, kokį trūkumą labiausiai jaučia žmonės. Taigi daugiausiai buvo balsuota už sąžiningumą, mažiausiai – už apsukrumą ir mokėjimą įtikti.

Yra posakis: „Pažadėk tik tada, kai esi tikras, kad pažadą galėsi ištesėti. O tada padaryk daugiau nei pažadėjai.“ Tuo turėtų vadovautis politikas, toks turėtų būti jo sąžiningumo rodiklis. Ar politikas yra Jums nieko nežadėjęs, bet kažką konkretaus padaręs, ar padaręs daugiau nei žadėjo? Tai turbūt retorinis klausimas – juk džiaugiamės, jie politikas išpildo bent dalelę savo pažado.

Sakau, jog apklausos atspindi ir tai, ko labiausiai trūksta Lietuvos politikams, nes kai kurios savybės, mano nuomone, nepelnytai liko gale. Tokios kaip erudicija, t.y. didelis išprusimas, aukštas intelektas, nėra mažiau svarbios nei sąžiningas elgesys. Tai kas, kad žmogus sąžiningas, jei jis nieko nenutuokia apie valstybės valdymą. O nesąžiningas eruditas su savo protu gali valstybei padaryti daugiau žalos nei naudos.

Artėjant Seimo rinkimams, tikiuosi, kad kiekvienas rinkėjas ras politiką, kuris, jo nuomone, turės politikai tinkamas savybes. Politiką, už kurį iš tikrųjų norės balsuoti, kuris turės tikras vertybes ir tikrus tikslus.

Balsavimo rezultatai:

Jūsų nuomone, kokių savybių reikia politikui?
1. Sąžiningumo
2. Ryžtingumo
3. Drąsumo, racionalaus mąstymo, gerumo
4. Mokėjimo įtikinti
5. Erudicijos
6. Apsukrumo, mokėjimo įtikti

Rašyti komentarąPlease note: JavaScript is required to post comments.