dsc_3250.jpg dscn3847.jpg DSCN6845 DSCN7326 20160408_130739 49270411_2148276488571080_8123155231283347456_n

Site menu:

Kategorijos

Kontaktai

Skype: R.Žemaitaitis
E-paštas: remigijus.zemaitaitis@lrs.lt


Kalendorius

2020 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Draugai

Kartu su kelmiškiais ir šilališkiais? O kodėl ne!

Būna sunkių pirmadienių, būna itin sunkių. Praeitas buvo tikrai ne iš lengvųjų. Šilalėje prie mano priimamojo durų nusidriekė ilga eilė, per pusdienį turėjau priimti 21 žmogų. Visi – su savo problemomis. Vieni prarado laikinuosius leidimus naudotis valstybės žeme, kitus išgąsdino energetikos ministro draudimas daugiabučiuose naudoti suskystintų dujų balionus. Kiek jiems kainuos elektrinės viryklės, ar valdžia kompensuos bent dalį išlaidų? O ką daryti, jeigu buvęs vyras nemoka alimentų vaikų išlaikymui, kaip jį priversti?..

Aš jau pripratęs prie tokio bendravimo, sakyčiau, man tai netgi patinka. Jeigu žmonės pas mane neateina, aš pats nuvažiuoju pas juos – sėdu į automobilį ir pagal grafiką apvažiuoju seniūnijas ir bendruomenes. Kiti stebisi, kad aš tai darau ne tik prieš rinkimus, o aš stebiuosi, kad šito nedaro kiti Seimo nariai , netgi rinkti vienmandatėse apygardose. Iš ko jie pažįsta realų gyvenimą? Iš statistikos suvestinių? O lūkesčiai, nusivylimai, nerimas?.. Sakau atvirai – iš tokių susitikimų didžiulė nauda ir Seimo nariui. Ir jeigu Seime kartais gal per aštriai keliu problemas, tai ne pats esu jas sugalvojęs – man jas padiktuoja ūkininkai, verslininkai, daugiavaikės motinos… Esu girdėjęs įdomių pastabų ir iš vyresniųjų moksleivių. Kaip aš dirbčiau be viso šito?

Bet kodėl šį pirmadienį žmonių prisirinko tiek daug? Buvo dvi priežastys. Dėl paskelbto karantino negalėjau rengti priėmimų, žmonių problemos kaupėsi. Negana to, pasklido kalbos, kad palieku Šilalę, kad dabar būsiu renkamas Kelmėje, tai kiti skubėjo pasinaudoti proga, kol aš dar jų Seimo narys. Turėjau raminti, kad niekur nebėgu, kad palieku šilališkis, tik dabar būsiu dar ir kelmiškis.

Šuo pripranta kariamas, o aš jau seniai pripratau, kad per kiekvienus rinkimus man vis kitokia apygarda. Pirmą sykį į Seimą buvau išrinktas Šilalės – Šilutės apygardoje, kur rinkimus laimėjau ryškia balsų persvara. Per kitus rinkimus nuo mano apygardos buvo nurėžta dalis man labai palankiu Šilutės apylinkių. Vėl laimėjau. Tada nuo apygardos nurėžta daugiau man palankių Šilutės apylinkių, pridėta dalis Rietavo savivaldybės teritorijos. Nepadėjo – aš vėl Seimo narys. O dabar panaikinta Šilalės – Rietavo apygarda, vietoj jos sukurta Šilalės – Kelmės. Gal dabar centrinei valdžiai pavyks mane eliminuoti?

Kelmės rajonas man rimtas išbandymas. Turiu čia giminių ir draugų, bet visgi man tai – per mažai žinoma teritorija. Svarsčiau labai rimtai, dėjau pliusus, minusus ir naują Vilniaus iššūkį priėmiau. Jeigu radau kalbą su šilališkiais, šilutiškiais, rietaviškiais, tai negi kelmiškiai yra prastesni? Jau aplankiau didžiąsias seniūnijas, susitikau su bendruomenėmis, šiek tiek susipažinau su jų problemomis. Jos panašios į Šilališkių ir rietaviškių. Žmonės kreipiasi dėl teisinių, ekonominių ir buitinių reikalų, jie kaip visur labai žingeidūs ir reiklūs. Kelmės kultūros namuose į susitikimą atėjo 32 žmonės. Tai jau šis tas. Bet štai Šilalės rajone tiek žmonių ateina Juodainių kaime, kur gyvena vos šimtas žmonių. Kodėl tokie skirtumai? Pasirodo, kelmiškiai nėra pripratę prie tokių susitikimų, Seimo nariai jiems – kaip jaunas mėnulis ir tai – tik prieš rinkimus. Bet ne bėda – priprasime, apsiprasime vieni su kitais. Kelmiškiai turi rimtesnių reikalų, negu sekioti paskui politikus.

Aptikau čia vieną problemą, kuri man kelia įvairiausių minčių. Vėjo jėgainių statyba. Šilalės rajono bendruomenės jau praėjo kovų etapą, jos nemažai išsikovojo iš vėjo jėgainių savininkų, tie moka nemažas sumas ne tik žemę nuomojantiems savininkams, bet ir bendruomenėms. Kelmės rajone tas procesas dar tik įsibėgėja. Parengtas bendrasis planas, kur turi stovėti vėjo jėgainių parkai. Planas visai neseniai patvirtintas, bet jau atsiranda rajono valdžios žmonių, kurie norėtų keisti. Kai paklausai jų, tai viename kaime vėjo jėgainės yra gerai, o kitame – blogai, jos kenkia žmonėms. Jas reikia statyti kitame kaime. Labai nustebau pamatęs, kad vienas šilališkis politikas atvažiuoja į Kelmės rajoną ir moko žmones, kaip „apsiginti“ nuo vėjo jėgainių. Kadangi tą žmogų pažįstu, man kyla klausimas: o kodėl jis nuo „blogųjų“ vėjo malūnų negynė saviškių, kai dirbo ten rajono meru? Juk visos didžios kalvos jo laikais ten apstatytos vėjo malūnais! Ir kodėl jis neapgynė savo motinos, kurios žemės sklype stovi tokios „baisios“ jėgainės? Ar te todėl, kad už jėgainėms išnuomotą mažą žemės sklypelį gali per metus gauti kelis tūkstančius pajamų?

Pradėjau domėtis, kodėl viename Kelmės rajono kaime vėjo jėgainės yra gerai, o kitame – blogai, kodėl reikia keisti rajono bendrąjį planą ir jas statyti kitur. Kur kitur? Ar tik ne ten, kur įtakingų politikų arba jų giminaičių žemė? Tikrai! Atkelsi vėjo malūną į savo valdas – trys tūkstančiai eurų per metus! Štai ir visas rajono politikų „rūpestis žmonėmis“, štai pagal ką jie formuoja investicijų politiką. Pagal savo kišenę, Juk tai įžūliausia korupcija!

Suprantu, kad kilti prieš įtakingus korumpuotus politikus ne kiekvienas galės, kitam nedrąsu apie tai net pasisakyti viešumoje. Daug neteisybės patiria smulkesnieji verslininkai, bet ir jie ne visada rizikuos prabilti. Užtat labai džiaugiuosi, kada jie įsidrąsina asmeniniuose priėmimuose ir pradeda kloti karčią teisybę. Nė vieno neišdaviau ir neišduosiu. Sykiu mes galime daug, svarbu pradėti.

Džiaugiuosi, kad kelmiškai neatstūmė manęs, kad ateina susipažinti. Vis drąsesnis atvažiuoju į šitą kraštą, pamažu pradedu įsiminti jūsų vingiuotus asfaltuotus ir neasfaltuotus kelius. Buvau girdėjęs, kad tai vienas iš pačių gražiausių, pats ežeringiausias Žemaitijos rajonas, tikra Žemaitijos Šveicarija. Žiūriu – tiktai! Ir kodėl tokio Lietuvos perlo nepritaikius turizmui, kodėl šalia tradicinio žemės ūkio neprasimanius naujos šakos?.. Bet tai jau kita, ilgesnių diskusijų reikalaujanti tema.

Komentarai

Komentavo: Ventilita
Laikas: 25 rugpjūčio, 2020, 19:57

O tai nuo ko priklauso, kokią apygardą seimo narys gaus? Nėra taip, kad tiesiog atsitiktiniu būdu paskiriama? Logiškai mąstant taip ir turėtų būti.

Rašyti komentarąPlease note: JavaScript is required to post comments.