dsc_1013.jpg 428.jpg DSCN7327 DSCN7724 DSCN8214

Site menu:

Kategorijos

Kontaktai

Skype: R.Žemaitaitis
E-paštas: remigijus.zemaitaitis@lrs.lt


Kalendorius

2018 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Draugai

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ pranešimas: „Kodėl pirminės grandies statutiniai pareigūnai stumiami į užribį?

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai susitikę su vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu aptarė rezonansinio policijos viešojo pirkimo sąlygas. Susitikimo metu vidaus reikalų ministras E. Misiūnas pripažino, kad policijos automobilių konkurse leido dalyvauti tik dviem modeliams – „Volkswagen Transporter“ ir „Mercedes Vito“.

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis pažymėjo, kad supranta būtinybę policijos pareigūnams dėl pavojingo darbo vairuoti automobilius su automatine greičių dėže ir keturiais varomais ratais, tačiau policijos parengto viešojo pirkimo sąlygose, numatyti pernelyg detalūs, neesminiai pertekliniai reikalavimai: tikslūs išmatavimai, net stiklų tamsinimo spalva, leistina bendra masė, pavarų skaičius, ratų bazė, kurie visai iškreipia viešąjį konkursą. Taip pat į kriterijus neįtrauktos automobilių eksploatacinės išlaidos – kuro sąnaudos, techninis aptarnavimas.

„Džiaugiuosi, kad po frakcijos kvietimo prezidentūroje įvykusio policijos, Viešųjų pirkimų tarnybos pasitarimo buvo pasiektas kompromisas, tačiau frakcijos nariams kilo daug klausimų dėl artėjančio naujo viešojo tarptautinio konkurso naujai tarnybinei uniformai įsigyti. Vidaus reikalų ministras pažadėjo, kad imsis visų reikiamų priemonių užtikrinti, jog šis konkursas vyktų skaidriai, o mūsų pareigūnams uniformos būtų patogios ir ilgaamžės, o ir kaina netaptų „auksine“, – pažymėjo frakcijos seniūnas R. Žemaitaitis.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas vidaus reikalų ministrui iškėlė daugelį metų nesprendžiamą problemą dėl policijos komisariatuose vyraujančio psichologinio mikroklimato. Atlikti tyrimai rodo, kad darbuotojų labiausiai netenkina atlyginimai ir kiti piniginiai priedai, atmosfera komisariato kolektyve, komisariatų vadovų vadovavimo stilius bei darbo organizavimas komisariatuose. Beveik pusės darbuotojų netenkina darbo patalpos ir priemonės, karjeros galimybės bei galimybės dalyvauti priimant jiems svarbius sprendimus.

„Šiuo metu takoskyra tarp komisariato vadovų ir pirminės grandies darbuotojų vis didėja. Komisariato vadovas su visais savo pavaldiniais turi elgtis vienodai ir teisingai, o priimdamas sprendimus atsižvelgtų į pavaldinių nuomonę, idėjas, pripažintų savo klaidas ir suburtų kolektyvą bendram darbui.

Policijos komisariatų vadovai aktyviai perka dronus ir kitas priemones, tačiau tai daro pirminės grandies policijos pareigūnų sutaupyto darbo užmokesčio sąskaita. Visi pareigūnai turėtų vienodas galimybes gauti papildomas priemokas, tačiau realybė yra kitokia, nes komisarai uždirba beveik 2 kartus daugiau nei eilinis pareigūnas, o tai nepadeda susitelkti bendram darbui. Neveltui Lietuvoje beveik 35 proc. Lietuvos gyventojų jaučiasi nesaugūs, bet stengiasi neprarasti optimizmo. Dėl policijos reformos Lietuvos policija prarado kontaktą su „žeme“ ir nebegauna smulkios apie pavojingus asmenis ir tendencijas signalizuojančios informacijos, nebėra itin detalios kriminogeninės padėties vaizdo rajonuose. Policija koncentruota „viršuje“ ir kai prisijungia prie tyrimų, jau būna per vėlu, užkardyti gali tik vietinė, bendruomenę ir „savus“ žudikus pažįstanti policija.

Mūsų frakcijos tikslas yra imtis visų priemonių ir padėti įgyvendinti viešai vidaus reikalų ministro deklaruotą pažadą, kad Vidaus reikalų ministerijoje iki 2017 m. pavasario bus parengtas planas arba strateginė programa, kaip ir kokius struktūrinius, sisteminius pokyčius atlikus bus pasiekta, kad pirminės grandies statutiniams pareigūnams atlyginimai pakiltų iki 1000 eurų į rankas“, – pabrėžė „Tvarkos ir teisingumo“ seniūnas R. Žemaitaitis.

  Daugiau informacijos: Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis Mob. 8 698 42 238

Rašyti komentarąPlease note: JavaScript is required to post comments.