446.jpg img_1318a.jpg dscn3840.jpg DSCN6781 c Mano darbo diena nepraeina be griežtos disciplinos.

Site menu:

Kategorijos

Kontaktai

Skype: R.Žemaitaitis
E-paštas: remigijus.zemaitaitis@lrs.lt


Kalendorius

2020 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Draugai

Artėjantis šildymo sezonas – pagrindinis gyventojų rūpestis

Praėjusiame laikraščio numeryje rašėme apie prieš savaitę redakcijoje teisininko Remigijaus Žemaitaičio surengtą gyventojų priėmimą. Kaip ir kiekvieną tokio susitikimo su žmonėmis dieną, šilališkiai ėjo konsultuotis pačiais įvairiausiais  klausimais. Teisinių šįkart buvo ne tiek daug, kiek socialinių. Tačiau didžiai teisininko nuostabai vienas interesantas kreipėsi į jį dėl įmonės, su kurios bankroto byla R.Žemaitaičiui jau teko susipažinti Vilniuje, veiklos.

Dvi interesantės atėjo pasiteirauti, kaip gauti kompensaciją kurui įsigyti, nes šildymo sezonas greitai prasidės. Aldona iš Laukuvos tiesiai šviesiai paklausė R.Žemaitaičio, kaip seniūnijos darbuotojams įrodyti, kad yra išsituokusi.

„Laukuvos seniūnijos darbuotojos tikina, jog kuro kompensacijos gauti negaliu. Mat mano gyvenimas susiklostė kitaip nei įprasta. Su vyru esu išsiskyrusi jau daug metų. Bet po skyrybų butas buvo padalintas, vienas kambarys atiteko man, kitas – buvusiam vyrui. Taip ir tebegyvename viename bute, kaip padalijo teismas. Kadangi bute yra ir mano buvęs sutuoktinis,  socialinės darbuotojos man aiškina, kad esame bendraturčiai, ir mums kompensacija nepriklauso. Tačiau ir tuo atveju, jei skaičiuotų mūsų turtą bendrai, papildomi pinigai, mano galva, mums vis tiek priklausytų“, – dėstė laukuviškė.

Ji sakė, jog stovi eilėje kelio sąnario keitimo operacijai. Be to, yra pensininkė. Buvusiam vyrui pripažinta antra invalidumo grupė. Negana to, šiemet gegužę jį ištiko mikroinfarktas.

Šilalėje gyvenanti Eugenija taip pat norėtų gauti kuro kompensaciją. Ji prisipažino esanti bedarbė, registruota Darbo biržoje, vyras dirba pagal viešųjų darbų programą, vaikai gauna nemokamą maitinimą. Bet kompensacijos už kurą niekaip nepavyksta išprašyti. Moteris susiduria su panašia bėda, kaip ir gyvenančioji Laukuvoje – jos nekilnojamasis turtas yra padalintas dviems savininkams. O socialiniai darbuotojai tikina, jog toks esąs įstatymas – kiek vienu adresu yra priregistruota žmonių, tiek turi būti pateikta pažymų apie pajamas.

„Tačiau kodėl turėčiau pateikti savo kaimynų šeimos pajamas? Juk esame visai svetimi žmonės, nusipirkę namą perpus. Socialinės paramos skyriuje, man sako, kad turiu susikurti atskirą adresą, t.y. savo statinio dalį paženklinti kaip kokiame daugiabutyje buto numeriu. Betgi adresui gauti reikia begalės dokumentų ir išlaidų“, – nuogąstavo Eugenija.
Kiekvieną socialinę pašalpą ar kompensaciją Lietuvoje reglamentuoja įvairūs teisės aktai. Šiuo atveju interesančių teisinius santykius reglamentuoja LR Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms bei  vieniems gyvenantiems asmenims įstatymas. Vadovaujantis juo, būstas arba gyvenamosios patalpos traktuojamos kaip vienbutis gyvenamasis namas, jo dalis, butas ar kitos gyvenamosios patalpos, tinkamos vienam asmeniui ar šeimai gyventi ir atitinkančios statybos bei specialiųjų normų (higienos, priešgaisrinės saugos bei kt.) reikalavimus.
„Analizuojant abu šiuos atvejus, darytina išvada, jog tiek Laukuvoje gyvenanti Aldona, tiek šilališkė Eugenija turi teisę gauti kompensaciją būstui šildyti. Tačiau prieš ją suteikiant, kompetentinga institucija privalo įsitikinti, ar yra teisinis pagrindas ją skirti. Vadovaujantis anksčiau minėtu teisės aktu, gyvenamąją vietą būste deklaravę šeimos nariai arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į kompensacijas, jei kreipimosi metu į atitinkamą instituciją atitinka šiuos reikalavimus:
1) šeimos arba vieno gyvenančio asmens nuosavybės teise turimo turto (t.y. statiniai, tarp jų – ir nebaigti statyti; privalomos registruoti transporto priemonės;  privaloma registruoti žemės ūkio technika;  žemė, įskaitant užimtą miško ir vandens telkinių;  gyvuliai, paukščiai, žvėreliai, bičių šeimos, jei jų bendra vertė viršija 4000 litų;  akcijos, obligacijos, vekseliai bei kiti vertybiniai popieriai, pajai, jei jų bendra vertė viršija 2000 litų;  meno kūriniai, brangakmeniai, juvelyriniai dirbiniai, taurieji metalai, kurių vieneto vertė viršija 2000 litų;  piniginės lėšos, turimos bankuose bei kitose kredito įstaigose ir ne bankuose bei ne kitose kredito įstaigose, jei jų bendra suma viršija 2000 litų; gautos (negrąžintos) paskolos, jei jų bendra suma viršija 2000 litų, išskyrus valstybės paskolas aukštųjų mokyklų studentams ir kreditus būstui atnaujinti (modernizuoti), jei daugiabučio namo butų savininkai įgyvendina daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektą pagal Vyriausybės patvirtintą Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą ar ją atitinkančias savivaldybių patvirtintas programas; kitiems asmenims paskolintos (negrąžintos) piniginės lėšos, jei jų bendra suma viršija 2000 litų; valstybės kompensacijos už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą bei atkuriamos santaupos ir kitos atkuriamos lėšos) vertė neviršija turto vertės normatyvo;
2) išlaidos už būsto šildymą, kai būsto naudingasis plotas bei atskirų energijos ir kuro rūšių sąnaudos būstui šildyti ne didesnius už nustatytus normatyvus (t.y. būsto naudingojo ploto normatyvas šeimai arba vienam gyvenančiam asmeniui: vienam iš būste gyvenamąją vietą deklaravusių šeimos narių arba vienam gyvenančiam asmeniui – 38 kvadratiniai metrai, kiekvienam kitam šeimos nariui – 12 kvadratinių metrų; karšto vandens – po 1,5 kubinio metro kiekvienam šeimos nariui arba vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį; šalto vandens ir nuotekų – po 2 kubinius metrus kiekvienam šeimos nariui arba vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį, kai karštam vandeniui paruošti naudojama centralizuotai tiekiama šiluma, arba po 3,5 kubinio metro kiekvienam šeimos nariui arba vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį, kai karštam vandeniui paruošti naudojamos kitos energijos ar kuro rūšys), viršija 20 proc. skirtumo tarp šeimos arba vieno gyvenančio asmens pajamų ir valstybės remiamų pajamų šeimai arba vienam gyvenančiam asmeniui dydžio; arba (ir)
3) išlaidos už faktinį šalto vandens bei nuotekų kiekį, bet ne didesnį už antrame punkte išvardytus ir kartu nustatytus normatyvus, viršija 2 proc. šeimos arba vieno gyvenančio asmens pajamų; arba (ir)
4) išlaidos už karštą vandenį, kurio kiekis bei atskirų energijos ar kuro rūšių sąnaudos karštam vandeniui – ne didesni už antrame punkte išvardytus ir kartu nustatytus normatyvus, viršija 5 proc. šeimos arba vieno gyvenančio asmens pajamų;
5) įsiskolinusieji už būsto šildymą, karštą ar šaltą vandenį su energijos, kuro, vandens tiekėjais yra sudarę sutartį dėl dalies įsiskolinimo padengimo, kas mėnesį grąžinant ne daugiau kaip 20 proc. šeimos arba vieno gyvenančio asmens pajamų, arba teismas yra priteisęs padengti įsiskolinimą“, – dėstė R. Žemaitaitis.

Bendrovėje „Baltic Trade Group“ dirbęs Stasys neatgauna sąžiningai uždirbtų bemaž 16 tūkstančių litų. Tiek išmokų esą jam priteisęs Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas birželio 25 d. Tačiau kaip iš bankrutuojančios įmonės pinigus išieškoti, – šilališkiui didžiausias galvos skausmas. Jis buvo nuvažiavęs į bendrovę, bet rado viską išgraibstyta, išdraskyta. Sutiktų ir daiktais tuos pinigus atsiimti, tačiau neranda, kas būtų naudinga. Todėl ir teiravosi teisininko R.Žemaitaičio, ką toliau daryti, susiklosčius tokiai situacijai.

Pasirodė, šilališkius konsultuojantis teisininkas su šios įmonės bankroto byla yra puikiai susipažinęs. R.Žemaitaitis pastebėjo, jog Stasys, gavęs teismo nutartį, privalėjo iškart ją pateikti antstoliui.

„Jūs pats negalite išieškoti turto. Tai yra antstolių darbas“, – aiškino jis.

Teisininkas kaipmat paskambino Vilniaus antstoliams ir susitarė, kad palauktų, kol pilietis atsiųs originalią teismo nutartį, nes priešingu atveju, kol antstoliai neturi nutarties, vykdymas negalimas.  O savo uždarbio ieškantį žmogų paskubino kuo greičiau siųsti teismo nutartį antstolei registruotu paštu.

Keturias atžalas auginanti Rasa tikino esanti skriaudžiama ne tik likimo, bet ir Šilalės valdininkų.  Su buvusiu sutuoktiniu moteris turėjo tris vaikus. Vėliau išsiskyrė ir paliko juos tėvui. Savivaldybė vienišam daugiavaikiam vyrui skyrė 3 kambarių butą. Moteris tuo tarpu susirado naują gyvenimo draugą, pagimdė dar vieną atžalą bei apsigyveno įžymiajame Žemaitės gatvės bendrabutyje. Po kiek laiko Rasa teismo keliu susigrąžino ir pirmoje santuokoje sugyventus vaikus. Dabar visi jie (6 asmenų šeima) priversti glaustis viename kambarėlyje su bendro naudojimo virtuve bei vonia ir tualetu. Tai, moters nuomone, yra neteisinga.

„Buvęs sutuoktinis gyvena vienas 3 kambarių bute, nors vaikų jau kuris laikas nebeaugina, jų neprižiūri ir, ne paslaptis, nevengia stikliuko. Prašiau savivaldybės administracijos direktorės leisti mums su juo gyvenamosiomis patalpomis apsikeisti. Tuo labiau, kad esu įrašyta į eilę socialiniam būstui gauti. Buvęs vyras su tuo sutinka. Panašu, jog neprieštarauja ir socialiniai darbuotojai. Girdėjau, valdininkai surado kitą išeitį – artimiausiu metu buvusį sutuoktinį perkrausto į vieno kambario butą. Ką daryti?“ – teiravosi Rasa.

R.Žemaitaitis paragino moterį raštu į savivaldybės direktorę kreiptis dar kartą.

„Papildomai prie prašymo būtinai pridėkite ir Šilalės rajono apylinkės teismo nutartį, kad vaikų priežiūra patikėta ne buvusiam vyrui, bet Jums. Sprendimas, manau, turėtų būti Jūsų naudai.

Šiauduvoje gyvenanti Stasė pernai tapo našle. Žemė, kurią šeima nuomojuosi bene 20 metų, buvo kasmet deklaruojama vyro Antano vardu. Todėl moteris nė neįtarė, jog, jam mirus, ji pretenzijų į šitiek metų puoselėtą sklypą nebeteks. Skriauda, anot S.Martinavičienės, išaiškėjo tik šį pavasarį, kai ji susiruošė deklaruoti pasėlius.

„Kai atėjau, išgirdau nesuprantamą pasakymą, kad pavėlavau parašyti pareiškimą žemei nuomotis. Todėl mūsų sklypas buvo išnuomotas kitiems, kurie net greta žemės neturi. O mūsų sklypas ribojasi su anksčiau nuomotuoju. Todėl nė neįtariau, jog galiu netekti pirmenybės jį nuomotis. Maniau, jeigu kils kokių klausimų, žemėtvarkininkai būtinai su manimi susisieks. Jie juk žinojo, kad mano vyras mirė, o žemės savininke likau aš. Tačiau man apie pasikeitimus niekas nepranešė. O dabar dar aiškina, jog žemę atidavė teisėtam jos savininkui. Bet ir tai netiesa. Aš tose vietose augusi ir žinau, kas yra to sklypo tikrasis savininkas. Mano tikra teta“, – žėrė argumentus moteris.

Teisininkas pasiteiravo, kuriam laikui buvo nuomojama žemė. Mat, pagal įstatymą, tokios nuomos sutartys gali būti  sudaromos laikotarpiui iki penkerių metų. Tačiau Šilalėje, pasirodo, yra kitaip nei visoje Lietuvoje. Čia pasitikima žodiniu susitarimu, o sutartys visai nesirašomos – užtenka konkrečiame žemės lopinėlyje deklaruoti pasėlius, ir žemė – tavo. Šitokios tvarkos negalėjo suvokti ir kiti teisininko R.Žemaitaičio tądien telefonu kalbinti Lietuvos žemės specialistai.

„Išeitų, kad Jūsų žemės nuomos sutartis – terminuota. Bet kaip tokiu atveju įmanoma gauti tiesiogines išmokas? Kur garantija, jog kitais metais iš to sklypo Jūsų niekas neiškeldins? Taip pat pasidaro neaišku, kaip būtų, jeigu žmonės investuotų į nuomojamą žemę (tręštų, sėtų ir pan.). Kas tokiu atveju padengtų nuostolius? Turite rašyti prašymą, kad sklypą būtų leista išsinuomoti. Ir nurodykite, kokiam laikotarpiui pageidaujate. Pažiūrėsime, ką į tai atsakys Šilalės žemėtvarkininkai, kokie bus atsisakymo motyvai“, – aiškino moteriai teisininkas.

Tą pat atsakymą R.Žemaitaitis pateikė ir Anastazijai iš Šilų. Mat jos Laukuvoje nuomojama žemė taip pat ribojasi su nuosava, ir taip pat sutartis sudaroma tik vieneriems metams. Dar teisininkas patarė moterims gautą nuomos sutartį užregistruoti VĮ „Registrų centras“. Tuomet žemėtvarkininkai negalėsią kada panorėję keisti nuomos sąlygų.

„Ar tikrai būtina atlikti geodezinius matavimus?“ – klausė ta pati interesantė. Pasirodo, moteris turi tik preliminarius sodybos sklypo matavimus. Ji aiškino maniusi, jog geodeziniai matavimai nėra būtini – juk aplinkinių sklypų savininkai juos atliko prieš bemaž 10 metų. Savo nelaimei, tąkart Anastazija, nieko blogo neįtardama, pasirašė ant kaimynų atsineštų dokumentų ir sutiko, kad matavimai atlikti teisingai. Tik dabar ji suprato padariusi klaidą.

„Už tvoros gyvenantys žmonės dabar braunasi į mūsų kiemą – esą tokie yra matavimai. Negana to, numatė plėsti statybas: statosi garažą tiesiog ant mūsų sklypo (pagal mano turimus brėžinius) ribos, o malkas ir susivertė mūsų žemėje“, – pasakojo  Anastazija.

Teisininkas R.Žemaitaitis patarė kuo greičiau atlikti geodezinius matavimus bei skųsti kaimyno veiksmus Teritorinei planavimo komisijai.

„Geodeziniai matavimai gali kainuoti apie 500 litų. Tačiau bet kokiu atveju kaimynas neturi teisės taip arti sklypo ribos statytis garažo. Vadovaujantis įstatymu, statinys nuo kaimyninio sklypo ribos turi būti nutolęs per 3 metrus. Tad, nors ir preliminarūs Jūsų turimi dokumentai, paklaida tokia didelė negali būti. Jeigu Jūs esate teisi, kaimynas dėl šitokių savo veiksmų gali sulaukti nemenkos (apie 500 Lt) baudos“, – paaiškino teisininkas.

Šilalėje gyvenantis Pranas sunerimo: kiek kartų gyventojams tenka mokėti už tą patį.

„Kalbu visų šilališkių vardu. Mano galva, neteisinga vienam žmogui mokėti keletą skirtingų mokesčių, kurie mokami atskirose knygutėse. Anksčiau būdavo viena knygelė, su kuria galėjome atsiskaityti už viską iškart: elektrą, šildymą, vandenį, telefoną, šiukšlių išvežimą ir net laiptinės išvalymą. Dabar mokame visiems skirtingus mokesčius, kuriems dar yra pritaikyti skirtingi abonentiniai mokesčiai ir už kiekvieno mokesčio sumokėjimą taip pat imamas papildomas mokestis. Argi ne absurdas? Manyčiau, kad šitokia mokesčių sistema siekiama nuo vargšo žmogaus paskutine „skūrą“ nulupti. Negana to, paskaičiuokime, kiek kartų tenka sumokėti už vandenį. „Gyvatuko“ mokestis, mokestis už šaltą, už pašildytą, už karštą vandenį ir už šildymą. O juk visose išvardintose trasose teka ne kitas, o tas pats vanduo. Išeina, jog netrukus sulauksime lempučių mokesčio. Kol kas mokame tik pagal vieną elektros energijos skaitiklio parodymą. O su vandeniu kažkodėl yra priešingai. Nors skaitikliai yra visur, kur tik begali būti, mokesčiai ne mažėja, bet didėja. Kam tuomet mums tie skaitikliai reikalingi? Meskime laukan, ir sumažės mokesčiai?“ – užpylė klausimais bei išvadomis teisininką žmogus.

Dėl „gyvatuko“ mokesčio R.Žemaitaitis paskambino AB „Vilniaus šilumos tinklai“ vadovui Broniui Cicėnui. Šis leido pokalbį pasiklausyti visiems. Žinomas energetikas paaiškino, kad tokia esanti skaičiavimo metodika.

„Taip vadinamas gyvatuko mokestis vasarą atsiranda iš to, jog vasaros sezono metu skaičiuojama, kad vandeniui pašildyti, kiek jo reikia gyvatukui, išnaudojama 51 kilovatvalandė elektros energijos vienam kubiniam metrui vandens. Žiemą metodika skiriasi. Tuomet „gyvatukai“ skaičiuojami kaip vienetai – kiekvienam taikomas 160 kWh tarifas. Šios metodikos, deja, pakeisti negalima“, – aiškino B.Cicėnas.

R.Žemaitaitis mato tik vieną išeitį – kainų nustatymą perleisti ne Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, o pačioms savivaldybėms. Tokiu atveju dvigubų mokesčių pavyktų išvengti, nes valstybėje veikia monopolininkai, kurie ir yra suinteresuoti, jog Lietuvoje būtų vieninga sistema.

Algirdas Budginas pas teisininką atėjo išsiaiškinti, kur dingo dalis jam neišmokėtos pensijos ir kas už tai prisiims atsakomybę.

„Esu buvęs sovietų armijos karininkas. Todėl pensiją gaudavau iš Rusijos. Tačiau, kai suėjo pensinis amžius, ją turėjo pradėti mokėti Lietuvos Respublika. Iš Vilniaus gavau pranešimą, kad kreipčiausi į Šilalės „Sodros“ skyrių senatvės pensijai gauti. Tuomet turėjau gauti dvi: valstybinę ir senatvės. Bet „Sodros“ Šilalės skyrius mano darbo sovietų sąjungoje nepripažįsta, esą negauna duomenų. Todėl ragino mane siųsti užklausimą apie gautas pajamas į buvusį dalinį. Tačiau jis seniausiai  panaikintas. Galiausiai paaiškėjo, jog man nė nereikėjo klaidžioti po Rusiją – visi mano asmens dokumentai, susegti į bylą, yra saugomi Vilniuje. Tam išsiaiškinti man prireikė beveik trijų metų. Tai yra, „Sodra“ man pensiją pradėjo skaičiuoti tik prieš metus. Nors pensijoje aš jau turėjau būti ir pajamas gauti prieš 3,5 metų. Ir dar man neaišku, kodėl draudimas neatsižvelgia į mano anuo metu gautas pajamas. Kodėl skaičiuoja pensiją tik nuo minimumo?“ – teiravosi buvęs karininkas.

Teisininko R.Žemaitaičio manymu, A.Budgino atveju teisybę atkurti įmanoma.

„Jums reikia iš naujo raštu  kreiptis į „Sodros“ skyrių Šilalėje. Jeigu atsakymas Jūsų netenkins, tuomet skundą reikia siųsti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai. Jei ir tuomet nerasite teisybės, kitos išeities nebeliks, kaip kreiptis į teismą“, – nurodė įvykių seką teisininkas.

Tai – tik dalis praėjusį penktadienį vykusio priėmimo dalyvių. Kiti nenorėjo, kad jų rūpesčiai iškiltų viešumon, dar kitų problemos – tokios didelės, jog nusipelnė atskiro rašinio. Viena aišku, kad šilališkiams kompetentingo teisininko, sugebančio kvalifikuotai teikti realią pagalbą, tikrai trūksta. Antraip argi prie priimamojo durų nusidriektų tokios eilės?

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ

Komentarai

Komentavo: Tracy Kovich
Laikas: 6 kovo, 2020, 3:18

Man labai malonu pasakyti kiekvienam, kad išgirstų mano parodymus. Aš esu Tracy Kovich iš Rusijos. Aš esu slaugytoja, ši mano meilės gyvenimo istorija. Aš vedęs 4 metus ir penktaisiais santuokos metais kita moteris turėjo atimti iš manęs savo meilužį, o mano vyras paliko mane ir vaikus, ir mes kentėjome 2 metus, kol sutikau pranešimą, kuriame šis vyras dr. Ilekhojie kažkam padėjo, ir nusprendžiau pabandyti padėti man sugrąžinti meilužį namo ir patikėkit, aš tiesiog siunčiu jam ir mano vyro nuotrauką ir po 48 valandų, kaip jis man pasakė, aš pamačiau mašiną, įvažiavusią į namą, ir štai, tai buvo mano vyras, jis atėjo pas mane ir vaikus, todėl aš džiaugiuosi galėdamas kiekvienam iš jūsų pasidaryti panašų į susitikimą su šį vyrą ir pasikvieskite meilužį į save. Galite susisiekti su juo šiuo el. pašto adresu {gethelp05@gmail.com} arba vis tiek galite paskambinti arba pažiūrėti „Whatsapp“ jam mobiliajame telefone +2348147400259 ačiū dr. Ilekhojie

Komentavo: Kalina Lukas
Laikas: 30 balandžio, 2020, 2:46

Puikus žmogus, vadinamas dr. Ajayi, jis yra rašybos žinovas ir jo galia yra labai efektyvi. Aš dalinuosi šiuo liudijimu kaip savo didelės galios gavėjas. Aš turėjau problemų savo santuokos namuose, nes mano vyras paliko mane ir vaikus, nes turėjome nedidelį nesusipratimą, kuris yra normalus bet kurioje sąjungoje, prašau jo grįžti namo, kad būtų su mumis, bet jis atsisako to, kas man atrodo keista, jis praleidau beveik metus ir man pasisekė, kad naršydamas internete sutikau rašytoją dr. Ajayi, aš susisiekiu su juo ir paaiškinau, ką aš perėjau, ir jis man pasakė, ką reikia padaryti, ir atliko keletą burtų man, nes aš Aš rašau šį liudijimą, kad mano vyras virtuvėje ruošia mūsų maistą, dėka dr. Ajayi. Aš savo namus myliu. Jei jūs išgyvenate kokį nors gyvenimo iššūkį ir jums reikia rašybos žinovo pagalbos, dr. Ajayi yra tinkamas dvasingas asmuo šiam darbui. kontaktai „Viber“ ar „Whatsapp“: +2347084887094 arba el. paštas: drajayi1990@gmail.com

Komentavo: Katty Soyan
Laikas: 10 gegužės, 2020, 3:02

Aš esu Katty Soyan, norėdamas, kad šis pagarba tau ir tavo burtams būtų visiems žinoma. Aš buvau pas kitus rašytojus, nemačiau jokio rezultato. Aš tik norėjau, kad atvažiuotų pas tave anksčiau, ir aš iš tavęs pasielgiau geriausiai. Mano buvęs vyras dingo metams ir aš visur ėjau į pagalbą pas kitus burtų taksatorius, tačiau jokio rezultato nepateikiau, kol mano draugas mane supažindino su dr. Ilekhojie. Po to, kai buvo sutaikytas Burtas, aš pagaliau sulaukiau iš jo skambučio. Jo burtai padarė stebuklus, o mano vyras vėl su meile. Tai stebuklas! Staiga jis grįžo su gėlėmis sakydamas, kad turėčiau jam atleisti, aš buvau tikrai sukrėstas, kai mano vyras atsiklaupė maldaudamas atleidimo ir man, kad aš jį priimčiau. Man tikrai trūksta žodžių ir džiaugsmo, tu esi Dievas aš ir visa mano šeima. Ir dabar aš vėl esu linksma moteris. Didelis ačiū dr. Ilehojie. Kiekvienas, ieškantis tikro burtininko, turėtų susisiekti su gydytoju Ilehojie el. Paštu gethelp05@gmail.com arba galite susisiekti su juo tiesiogiai jo „Whatsapp“ tinkle +2348147400259

Komentavo: Nabrel Kimberly
Laikas: 11 gegužės, 2020, 23:27

Mano vardas Nabrel Kimberly. iš FL JAV. Aš esu čia, kad paliudyčiau apie puikų ir galingą rašytoją, vardu dr. Ilekhojie. Buvau toks sumišęs ir nusiaubtas, kai meilužė paliko mane pas kitą merginą. Man jo reikėjo beviltiškai, nes aš jį taip mylėjau. Taigi kreipiausi pagalbos į šį puikų rašybos atstovą. Jis padėjo man mesti ant jo meilės burtą ir tik per 48 valandas draugas berniukas grįžo pas mane verkdamas ir maldaudamas atleidimo. Dr Ilekhojie leido jam sužinoti, kaip aš jį myliu ir noriu. Ir jis taip pat atvėrė akis, norėdamas pavaizduoti, kokią meilę kartu turime. Rašydama šį liudijimą dabar esu pati laimingiausia moteris žemėje. Noriu rekomenduoti šį puikų rašybos rašytoją visiems, kuriems tikrai reikia skubios meilės išardymo sprendimo. Siųskite jam el. Laišką šiuo adresu: gethelp05@gmail.com. Taip pat galite pažiūrėti „Whatsapp“ jo telefono numeriu +2348147400259

Komentavo: Aurelija Esu
Laikas: 12 gegužės, 2020, 15:42

Kaip tu jautiesi, kai tas, kurį planavai praleisti likusį gyvenimą, staiga pareikšdamas, kad nebesidomi santuoka iš niekur, tokia situacija, kokia buvau, kai susidūriau su burtininkų ratu, vadinamu dr. Ajayi, buvau suirzusi širdis maldavo mano vyrą keliems mėnesiams grįžti namo, visi mano pagrindai nebuvo atkartojami tol, kol nepamačiau vienos ponios liudijimo, kuris papasakojo, kaip burtų žinovė dr. Ajayi padėjo jai gerai apmokamą darbą ir sakė, kad jis yra pajėgus kitam. burtų rūšis, ji praleido savo „Viber“ numerį: +2347084887094 Aš paėmiau numerį ir prašau pranešti rašytojui. Rašytojas Ajajus išaiškino mano situaciją ir tai, kaip mano vyras netikėtai paliko namus, jis papasakojo, kodėl mano vyras paliko namus atlikęs burtą, jis paėmė jį tik septynis dienų grąžinti mano gyvenimui laimę, nes aš laimingai gyvenu su savo vyru ir laukiamės savo antrojo vaiko. Jei jums reikia rašybos rašytojo pagalbos iškilus bet kokiai gyvenimo problemai, apie kurią galite galvoti, susisiekite su rašybos ratuku jo „Viber“ ar „WhatsApp“ numeriu: +2347084887094 arba el. Paštu: drajayi1990@gmail.com

Komentavo: Carla Houstin
Laikas: 21 gegužės, 2020, 1:12

Mano vardas Carla Houston. Aš taip džiaugiuosi, kad mano santuoka buvo atkurta. Mano buvęs vyras grįžo, kai paliko mane ir mūsų 2 vaikus kitai moteriai. Aš taip džiaugiausi susitikęs su gydytoju Ilekhojie, kaip jis padeda daugeliui žmonių sugrąžinti meilužį, todėl aš taip pat susisiekiu su juo, kad padėčiau ir man. štai kaip dr. Ilekhojie padėjo man sugrąžinti mano vyrą. Didelis ačiū jums dr. Ilekhojie, nes aš niekada nemaniau, kad mano buvęs vyras sugrįš pas mane taip greitai. Tu esi geriausias ir geriausias pasaulyje. Jei esate čia ir jums reikia jūsų buvusio meilužio ar jūsų vyras persikėlė į kitą moterį, daugiau nebeverkite, susisiekite su šiuo galingu rašybos žinovu. Ačiū! Paštas: gethelp05@gmail.com arba skambinkite +2348147400259

Komentavo: Muna Vassel
Laikas: 23 gegužės, 2020, 1:33

KAIP AŠ MANO EX HUSBAND GRĮŽTI SU DR Ilekhojie ……. Mano vardas Muna Vassel, iš Kanados, noriu greitai pasakyti pasauliui, kad egzistuoja tikras ir efektyvus internetinis rašybos ratukas, galingas ir tikras, jo vardas yra dr. Ilekhojie, jis man neseniai padėjo atkurti mano santykius su mano vyru, kuris mane paliko. Kai aš susisiekiau su gydytoju Ilekhojie, jis ištarė man meilės burtą, o mano vyras, kuris teigė neturįs ką veikti vėl su manimi paskambino ir pradėjo maldauti, kad grįžčiau. dabar jis vėl su tokia meile ir rūpesčiu. Šiandien man malonu pranešti jums visiems, kad šis rašybos žinovas turi galią atkurti nutrūkusius santykius ir juos sugrąžinti. nes dabar labai džiaugiuosi savo vyru. Visiems, kurie skaito šį straipsnį ir kuriems reikalinga jo pagalba, dr. Ilekhojie taip pat gali pasiūlyti bet kokios rūšies pagalbą, pavyzdžiui, skyrybų bylų, teismo bylų, mirties burtų, dvasinės apsaugos problemų sprendimą. Ačiū! susisiekite el. paštu: gethelp05@gmail.com arba skambinkite 2348147400259

Komentavo: Flora Hulio
Laikas: 29 gegužės, 2020, 15:27

Tai yra nuostabiausias dalykas, kokį aš kada nors patyriau. Aš apsilankiau čia, forume, 2020 m. Balandžio 17 d., Forume ir pamačiau nuostabius liudijimus apie gerus darbus, kuriuos atliko dr. Ilekhojie. Aš esu iš JAV. Niekada netikėjau tuo, nes anksčiau apie tokį stebuklą nieko negirdėjau. Joks organas nebūtų galėjęs manęs tuo įtikinti, kol dr. Ilekhojie nepadarė man nepaprasto darbo, kuris atkūrė mano 4 metų santuoką, per 48 valandas susigrąžindamas išsiskyrusią žmoną, kaip skaičiau internete. Aš buvau tikrai sukrėstas, kai mano žmona grįžo namo prašydama atleidimo, kad priimtų jos nugarą. Man tikrai trūksta žodžių, kad parodyčiau savo dėkingumą dr. Ilekhojie. Nes jis yra Dievas, kurį man ir visai mano šeimai atsiuntė dieviškas santuokos atkūrimas. Ar jums bet kokia pagalba reikalinga? Nedvejodami susisiekite su juo dabar. Jis taip pat specializuojasi toliau;

Skyrybų susitaikymas
Santuokos susitaikymas
Verslo augimas
Paaukštinimas jūsų darbo vietoje / biure
Bankų paskolų suteikimas
Gydo ligas, tokias kaip; Vėžys, hivas, AIDS, zikos virusas E.T.C.
Grąžinkite savo EX / meilužį
Grąžinkite savo žmoną / vyrą
Grąžinti savo vaikiną / merginą

Paštas: gethelp05@gmail.com

Ląstelės numeris: +2348147400259

Komentavo: Juliana Branche
Laikas: 31 gegužės, 2020, 0:07

Tai svetainė, kurią perskaičiau apie gydytoją Ilekhojie ir susisiekiau su juo, kad padėčiau man susigrąžinti buvusį vaikiną, kad jis vedė mane per šių metų kovo mėnesį. Grįžau čia, kad paskelbčiau apie jį. Gydytojas Ilekhojie padės jums išspręsti jūsų problemą, nesvarbu, ką išgyvenate. Rašymas apie rašybos ratuką man yra labai keistas, nes aš niekada netikėjau, kad galėsiu pasakyti, jog man padėjo rašybos raštvedys, grąžindamas mane buvusiam vaikinui pas mane po trejų metų, kai nebendravau. Perskaičiau apie gydytoją Ilekhojie iš kitų svetainių ir susisiekiau su juo man padėti, o per mažiau nei 48 valandas buvęs mano draugas man paskambino ir aš buvau laimingas, kad nori grįžti į mane. Mes susitikome penktadienį ir jis man pasiūlė … Tai buvo pats gražiausias žiedas. Prašau visų čia esančių, susisiekite su gydytoju Ilekhojie, kad išspręstų jūsų problemą ir patenkintų jus žalojančiais santykiais. Meilė yra geriausias visų laikų jausmas. Siųsti jam el. Laišką (gethelp05@gmail.com) arba tiesiogiai per „whatsApp jam“ +2348147400259

Komentavo: Milena Carlos
Laikas: 2 birželio, 2020, 13:05

Tikras rašybos ratukas, vadinamas DR ISIKOLO
buvau tokia prislėgta, kai meilužė paliko mane pas kitą vaikiną, kai mes praleidome 5 metų draugystę, bandžiau maldauti, kad ji sugrįžtų pas mane, ji atsisakė ir pasakė, kad nebejaučia manęs. Aš tapau liūdnu vyru, kai mes visi buvome drauge, po visos meilės, kuria mes buvome anksčiau, aš neįsivaizdavau savo gyvenimo be jos, nes mano meilė jai buvo neįkainojama prekyba dėl bet kokių priežasčių vieną dieną, kai aš eidavau internete, pamačiau komentarą apie tai, kad jis turi galią sugrąžinti buvusį meilužį ir aš nusprendžiau pamėginti įsitikinti, susisiekdamas su juo, ir iškart aš jam atsakiau, paaiškinau, kas išgyvena, ir jis pasakė, kad kitas vaikinas naudojasi vudu rašybos tema, todėl ji paliko Nepaisant to, kad rūpinuosi ja, pažadu man padėti susigrąžinti meilužį ir padėsiu jam užmušti burtą, kad ateityje jis negalėtų su manimi kovoti, nes mažiau nei per tris dienas vaikiną sušaudė nežinoma vaikinai vyrai Floridoje ir per penkias dienas mano draugė buvo pas mane namas laukė, kol grįšiu iš darbo, o kai aš pradėjau elgetauti sakydama, kad gaila, ji niekada nežinojo, kas užėjo. ačiū DR ISIKOLO dabar džiaugiuosi savo drauge ir viskas dabar vyksta sklandžiai. Kreipkitės į peterį dėl bet kokio keršto ir buvusio burtų rašymo per isikolosolutionhome@gmail.com Taip pat galite pažiūrėti jį „Whatsapp“ telefonu +2348133261196.

Komentavo: Helena Lukas
Laikas: 5 birželio, 2020, 11:57

Ačiū DR ISIKOLO už išsaugotą mano santuoką !!! Mano vardai yra Helena Lukas, aš 7 metus vedęs savo vyrą, mes kartu auginame 2 vaikus ir mūsų santuoka buvo nuostabi. Man labai malonu kiekvienam pasakyti savo liudijimą. Aš esu šeris iš Jungtinių Valstijų, esu slaugytoja, šią mano meilės gyvenimo istoriją. Kita moteris turėjo atimti iš manęs savo meilužį, o mano vyras paliko mane ir vaikus, ir mes kentėjome 2 metus, kol sutikau paštą, kuriame šis vyras, vardu DR ISIKOLO, padėjo daugeliui žmonių, ir aš nusprendžiau duoti jam atsakymą apie jo El. Paštu, jei jis gali man padėti sugrąžinti meilužį namo, jis paprašo manęs tam tikros informacijos, kurią siunčiu jam ir mano vyrui. Po 48 valandų, kaip jis man pasakė, pamačiau automobilį, nuvažiavusį į namą ir štai, tai buvo mano vyras ir jis atėjo pas mane ir vaikai verkė ir maldavo atleidimo, todėl aš esu laimingas šiandien. Jis taip pat atleido mano draugą nuo ŽIV DR ISIKOLO iš tikrųjų paverčia moterį, kokia esu šiandien, bet kuriai ieškančiai, kaip gauti savo ar jos buvęs užpakalis ar bet kokia kilusi problema, kurią aš turiu, patariu, DR ISIKOLO yra visos problemos sprendimas. Galite susisiekti su juo šiuo el. pašto adresu: isikolosolutionhome@gmail.com. Taip pat galite pažiūrėti „Whatsapp“ jį telefonu +2348133261196.

Komentavo: Muna Vassel
Laikas: 6 birželio, 2020, 0:29

KAIP AŠ MANO EX HUSBAND GRĮŽTI SU DR Ilekhojie ……. Mano vardas Muna Vassel, iš Kanados, noriu greitai pasakyti pasauliui, kad egzistuoja tikras ir efektyvus internetinis rašybos ratukas, galingas ir tikras, jo vardas yra dr. Ilekhojie, jis man neseniai padėjo atkurti mano santykius su mano vyru, kuris mane paliko. Kai aš susisiekiau su gydytoju Ilekhojie, jis ištarė man meilės burtą, o mano vyras, kuris teigė neturįs ką veikti vėl su manimi paskambino ir pradėjo maldauti, kad grįžčiau. dabar jis vėl su tokia meile ir rūpesčiu. Šiandien man malonu pranešti jums visiems, kad šis rašybos žinovas turi galią atkurti nutrūkusius santykius ir juos sugrąžinti. nes dabar labai džiaugiuosi savo vyru. Visiems, kurie skaito šį straipsnį ir kuriems reikalinga jo pagalba, dr. Ilekhojie taip pat gali pasiūlyti bet kokios rūšies pagalbą, pavyzdžiui, skyrybų bylų, teismo bylų, mirties burtų, dvasinės apsaugos problemų sprendimą. Ačiū! susisiekite el. paštu: (gethelp05@gmail.com) arba skambinkite +2348147400259

Rašyti komentarąPlease note: JavaScript is required to post comments.