dscn3538.jpg DSCN7327 DSCN7661 DSCN8214 56520098_2283887451676649_1328327642557972480_n DSCF6876

Site menu:

Kategorijos

Kontaktai

Skype: R.Žemaitaitis
E-paštas: remigijus.zemaitaitis@lrs.lt


Kalendorius

2020 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Draugai

Antrasis susitikimas Kelmėje – klausimų vis daugiau

Žmogus prarado laikinąjį leidimą naudotis valstybės žeme. Ar galėtų jį atgauti? Neįgalus vyras sulaukė eilės būstui gauti, bet tas būstas užleistas vienai šeimai. Ar teisi rajono valdžia, kur tai padarė? Neįgali moteris priversta važinėti į užsienius, kad uždirbtų pinigų ir turėtų iš ko sumokėti teismo priteistą sumą. Jos bute prieš ketverius metus atsitiko nelaimė – trūko vamzdis ir užliejo vandeniu žemiau esantį butą. To buto šeimininkai gavo draudimo išmoką, o draudimo kompanija po ketverių metų tą išmoką prisiteisė iš neįgaliosios moters. Ar tai teisinga? Suabejojo valdžios teisumu ir viena verslininkė, kuriai nebuvo išmokėta kompensacija dėl prarastų pajamų karantino laikotarpiu. Kas dabar apmokės jos sąskaitas?..

Tai tik keletas klausimų, dėl  kurių kelmiškiai pirmadienį ėjo į Kelmės kultūros centrą susitikti su Seimo nariu Remigijumi Žemaitaičiu. Kartais žmogui padėti jau neįmanoma. Jeigu turėdamas teisę laikinai naudotis valstybės žeme, jis nieko nedarė, nerodė jokių pastangų ją įsigyti, o kitas pretendentas tuo metu ją nusipirko, tai jau traukinys išvažiavo. Kartais negali žmogui tą pačią akimirką duoti atsakymo. Jeigu socialinį būstą be eilės gavo kita šeima, aplenkdama neįgalų pretendentą, tai dar reikės pasižiūrėti, ar ta šeima neturi įstatymo numatytų pirmumo teisių. Tarkim, gausi šeima, turinti neįgalų vaiką ar panašiai. Seimo narys tai dar išsiaiškins.

Kelmiškiai iškėlė keletą be galo svarbių klausimų, tikrų politinių aktualijų. Ar teisingai padarė apylinkės teismas, po ketverių metų iš atsakovės išieškojęs draudimo išmoką? Teismas pasielgė pagal įstatymą, bet įstatymas, R. Žemaitaičio nuomone, yra labai neteisingas. „Tai absurdas, kad po tiek laiko iš žmogaus išieškomi nuostoliai. Senaties terminas turėtų būti nustatytas ir tokiems atvejams, – sako Seimo narys. – Įstatymą reikia keisti, ir aš būtinai Seimui pateiksiu tokią pataisą“, –  pažadėjo jis.

O kodėl verslininkė negavo kompensacijos už  prarastas pajamas? Tokia buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos valdomos Seimo daugumos valia. Seimo narys R. Žemaitaitis Seime siūlė kompensacijas skaičiuoti pagal 2019 metais gautų pajamų vidurkį, tačiau valdantieji valstiečiai, siūlymą atmetė ir nustatė kitą tvarką – kompensacijos skiriamos ne visiems individualią veiklą vykdantiems asmenims. O kartu su tokia nelogiška valstiečiu tvarka, mes Lietuvoje išauginome bedarbių. Kelmiškė verslininkė liudijimą išsiėmė tik kovo mėnesį, kada atėjo įprastas laikas prekiauti daržovių sėklomis, ir vien todėl jos nuostoliai liko nekompensuoti. R. Žemaitaitis komentuodamas esamą situaciją, parodė dokumentus, bei kreipimosi tekstą į Konstitucinį Teismą, ar toks Seimo sprendimas neprieštarauja Konstitucijai. Mano nuomone, tai diskriminacija, kai vieni verslo žmonės yra remiami, o kiti – ne“.

Iš viso į Seimo nario priėmimą Kelmės kultūros centre pirmadienį atėjo devyni žmonės. Prieš tai jų buvo atėję perpus mažiau. „Matyt, jie vienas iš kito nugirdo, kad tikrai vyksta tokie priėmimai, kur galima su Seimo nariu susitikti akis į akį, jam skųstis, tartis su juo ir kelti valdžiai nepatogius klausimus“, – po priėmimo sakė Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, iš profesijos dar ir teisininkas.

Kitas R. Žemaitaičio priėmimas rugsėjo 11 dieną Stulgių ir Valpainių bendruomenėse.

Ingrida MONTVIDAITĖ,

Seimo nario patarėja

Rašyti komentarąPlease note: JavaScript is required to post comments.